Svet-Stranek.cz
bordodoga.svet-stranek.cz

Správná výživa psa:Osobní stránka na adrese: bordodoga Baurydy-Korán

Správná výživa psa

Málokdo si uvědomuje, jak jsou rozdílné nároky na přísun živin u štěňat, mladých a rostoucích psů, psů dospělých, psů v zatížení a seniorů.

Pokud tuto situaci zvážíme pak "kus masa a něco k tomu" psovi rozhodně nestačí. V domácích podmínkách není šance pro laika sestavit vyváženou a plnohodnotnou dávku tak, aby nic nescházelo a naopak ani nic nepřebývalo !!! Z tohoto konstatování je jasné, že nejvhodnější je krmit psa kompletními granulemi.
Bohužel platí, že není granule jako granule!!! V současnosti je český trh doslova zaplaven desítkami různě kvalitních značek. Všeobecně platí, že malá plemena a rostoucí štěňata jsou náročnější na příjem živočišné bílkoviny.

Krmná dávka by měla obsahovat u štěňat velkých plemen zhruba 36% živočišné bílkoviny, u dospělých psů velkých plemen 26% živočišné bílkoviny.
Staří psi by rozhodně neměli být překrmováni živočišnou bílkovinou, která by měla být zastoupena v krmné dávce zhruba 23%. Nadměrná dávka živočišné bílkoviny může vést ke sníženému využití vápníku!

Při výběru značky granulí je nutno si ověřit, zda se jedná o kompletní krmnou směs, nebo o doplňkové krmení, které je určeno jako příloha k masu a masovým konzervám!!!

Granule se vyrábějí orientačně ve čtyřech kvalitativních třídách:
Kompletní výběrová krmiva v super premiové kvalitě ( Essential,Wolfsblut,Orijen,Acana,Platinum,Imagine )…patří ke světové špičce, rozlišují 4 velikostní rázy plemen (malé, střední, velké, obří plemeno), 5 věkových skupin u psů (štěně, rostoucí pes, dospělý pes, senior, pes v zátěži), s těmito krmivy zajistíte svému psu dokonalou výživu v každé etapě jeho života, vyrábí se opravdu z masa a jiných prvotřídních surovin, krmiva vakouvě balená, takřka bez konzervantů, velmi vysoká stravitelnost
Kompletní krmiva v premiové kvalitě (Mera Dog, Eagle, Bewi Dog, Bosch, Nutram)…výborná krmiva, která poskytují speciální výrobky pro rostoucí psy velkých plemen, tzv.maxi junior = puppy large breed, v nabídce se vyskytují i krmiva pro štěňata do 2 měsíců věku (mléka, kaše), krmiva pro březí a kojící feny, vyráběno z jakostních masových mouček

Kompletní krmiva ( Anka, K9, Pedigree Pal, Purina Dog Chow,)…povětšině se jedná vždy o levnější řadu premiových výrobků
Ekonomická krmiva (Purina Dog Meal, Anka Ekonomy, Aport, Delikan, Brasa, Fitmin,Bono,Popular,Viva krmiva v supermarketech)…to co pes sežere, to z něj i vyjde


Doplňková krmiva: Bewi Dog Flakes, Bosch Vegetarian Mix, Mera Dog Flockenmix…používají se jako příloha k podávanému masu nebo masovým konzervám, vyráběno na bázi rýže a zeleniny, doplněno vitamíny a minerály Jako pamlsky jsou pro psy nejvhodnější různé sušené pochoutky (uši, šlachy, dršťky, vazovice, plíce, střívka…), které procvičí a pročistí zuby nebo jiné průmyslově vyráběné pochoutky (suchary, bůvolí program, munchy program, měkké pochoutky), z domácích zdrojů jsou to dětské piškoty.
Pamlsky nelze v žádném případě nahradit kompletní krmnou dávku!
Při rozhodování o tom, jak budeme svého psa krmit, je nutné si uvědomit rozdíly ve zpracování trávicím traktem masa, konzerv a granulí. Mezi majitely psů je zakořeněno současné podávání masa a granulí což se dá bez nadsázky označit jako závadné, zejména pro mladé a rostoucí psy. Maso a granule se v trávicím traktu zpracovávají zcela odlišně než granule. Časté střídání různých způsobů krmení při dlouhodobém podávaní může vyvolat trávící poruchy.
Adaptace trávicí soustavy na změnu krmné dávky trvá kolem 2 týdnů. Znamená to, že pes by měl být krmen vyváženou monodietou a pokud, vyhovuje-li mu, neměnit. Častý argument, že to psovi nebude chutnat, je lidský pohled než vlastní psí problém. Chuťové vjemy u psa jsou totiž mnohem omezenější než u člověka.

POROVNEJTE VAŠE KRMENÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH:
(MOŽNÁ SE HODNĚ PODIVÍTE) :-) :-)

http://www.psikrmivoradce.cz/category/psi-krmivo-r ecenze/

(Zdroj :
Děkuji za předlohu (poupraveno mnou)
Chovatelské stanici Chlupaté štěstí Ivě Maříkové)
VISÁN OPTIMA NOVA